5393 Views |  Like

Lutijutt

Kui sa veel lapsevanem ei ole, siis ilmselt arvad, et lapsele luti ostmine pole eriti keeruline ülesanne – lähed suvalisse toidupoodi või apteeki ja viskad korvi esimese, mis silma hakkab. Kui on vaja teha valikut, siis heal juhul valid sinise või roosa vahel. Kui sul aga beebi käes on ja otsustad uurida, milline siis on parim lutt, tuleb välja, et valik võtab silme eest kirjuks ja mitte iga lutt pole lapse lõualuu ja hammaste arengut silmas pidades sama hea.

Osad lutid on ümara kujuga, teised lapikud. Üldiselt soovitatakse lapikuid variante, sest nende disain arvestab beebi suu iseärasusi ja oma kujult meenutab rohkem rinnanibu.

Mina lootsin alguses, et äkki saame üldse ilma lutita läbi, sest sageli juhtub, et beebist saab raskekujuline lutisõltlane ning kui lutt peaks ära kaduma, siis ei jõua seda kisa ära kuulata ja oled öösel valmis kasvõi teise linna otsa ainsasse avatud apteeki sõitma, et kaotatud lutt asendada. Samuti ei taha mõned lapsed lutist loobuda ka siis, kui nad juba kõnnivad ja räägivad ja lutiimemise east selgelt väljas on. Selleks mõtlesin, et lihtsam on sellise sõltuvust tekitava asjaga üldse mitte alustada, kui tulevikus võõrutamisega tegeleda. Paraku arvas beebi, et ilma pidevalt midagi lutsutamata pole elu midagi väärt, nii et suhu leidsid tee nii sõrmed kui ka varrukad. Sõrme imemisest on aga veel keerulisem võõrutada kui luti, sest sõrm on ju kogu aeg saadaval. Luti võib mingil hetkel siiski “ära kaotada”, nii et otsustasin, et parem olgu lutt kui sõrm ja nii ma sammud poe poole seadsingi. Enne tegin internetis muidugi uurimistöö, et milline võiks olla eriti heade omadustega lutt ja valik langes Chicco ortodontse silikoonluti kasuks, mis on üleni valmistatud pehmest materjalist ja kui öösel suust välja kukub ning otsapidi põse alla jääb, siis ei ole selle otsas valus magada.
11249457_1006156719424201_1735508216_o

http://www.chicco.ee/productet/lutid-26/silikoonluttphysiosoft-143.html

Kodulehelt saab luti kohta lugeda järgmist:

Aitab beebi suu- ja keeleliigutustel õigesti areneda ja rahuldab tema loomulikku imemisvajadust.
Chicco ortodontse luti loomiseks tegi uurimistööd teaduskomisjon, kuhu kuulusid ortodontide ülikooli õppejõud. Töögrupp analüüsis teaduslikke tulemusi, tuues välja kõige olulisemad asjaolud luti õigeks kasutamiseks ning luttide jaoks vajalikud omadused.

Pehmest silikoonist valmistatud lutt on loomuliku kujuga ja sobib hammastega.
Luti otsas olevad väikesed sooned viitavad beebile, et ta paneks oma keeleotsa õigesse asendisse ja lükkaks lutti imemise ja neelamise ajal õige survega ülespoole.
Luti kaela eriti õhuke profiil laseb beebil suu korralikult sulgeda;
luti ülemine osa on kaldu, et kohanduda keele loomuliku asendiga ja tagada õige surve suulae külgedele.
Tühi ruum keele jaoks jaotab õiget survet suulaele, aidates kaasa selle korrektsele arengule.

4-kuustele ja vanematele lastele mõeldud luti kaelale paigutatud rõngas aitab leevendada igemevalu õrnal esimeste hammaste tulemise perioodil. Mina ostsin kõige väiksema suuruse, mis mõeldud kasutamiseks altes sünnist ja sellel närimisrõngast ei ole.

Valisin läbipaistva variandi, aga saada oli ka roosat, sinist ja rohelist. Kui peaksin uuesti otsustama, siis võtaksin värvilise, sest läbi läbipaistva luti näeb beebile imemise ajal suhu ja see on üsna veider vaatepilt. Lisaks on seda öölambi nõrgas valguses voodis valge lina pealt päris keeruline üles leida, värvilist näeks kindlasti paremini.

Mina lähtusin luti valikul ainult sellest, mis oleks lapsele võimalikult kasulik ja seda, et lutt ka ilus välja näeks seekord tähtsaks ei pidanud. Internetis erinevaid lutte vaadates leidsin aga hulgaliselt selliseid, mille kõige tähtsamat, suhu käivat, otsa polnud keegi vaevunud pildistamagi, sest põhirõhk oli sellel, et väljapoole jääv osa oleks võimalikult huvitava disainiga. Näitan teile ka mõningaid, mis silma jäid.
11235234_1006156712757535_1427995281_o
Millise valiksid oma lapsele sina?
Penelope
FacebookTwitterGoogle+Share